Adoptowałeś psiaka agresora? Koniecznie to przeczytaj

Jeśli masz dobre, otwarte na miłość serce, prędzej czy później, prawdopodobnie zaadoptujesz zwierzaka. W zależności od tego, jakie masz możliwości, czy posiadasz małe mieszkanko, czy duży dom z ogródkiem, będziesz mógł pomóc inaczej. Finalnie to właśnie Twoje wielkie serducho będzie w tej przygodzie najważniejsze.

Przeczytaj także: http://blogtown.pl/zadbaj-o-sprawnosc-swojego-psa/

Osoby pracujące na terenie schroniska, z pewnością pomogą Ci dotrzeć do zwierzaka, na którego możesz sobie pozwolić. Opiekunowie znają swoich podopiecznych – wiedzą, które psiaki lubią spokój, a które mają zwierzęce ADHD. Po odwiedzinach w schronisku, będziesz miał czas na refleksję, aż w końcu podejmiesz tę istotną decyzję.

Schronisko nie jest dla opiekunów, którzy poszukują ideału. Tutaj masz zwierzaki, które w mniejszym lub większym stopniu zostały skrzywdzone, dlatego nie jest to „łatwa młodzież” ;). Powinieneś o tym wiedzieć, zanim zapragniesz zaadoptować psa. Zwierzak naprawdę źle to zniesie, jeśli weźmiesz go do siebie, po czym porzucisz. Przygotuj się na ciężką pracę.

Dowiedz się więcej o karmach bez zbóż:

oraz przeczytaj poradnik o korzyściach stosowania karm bezzbożowych:

Psiak agresor – co robić?

Opiekujesz się małym urwisem? Widzisz, że rozpiera go nadmiar energii i często reaguje agresją, gdy coś mu się nie podoba? To może być okres przełamania lodów albo… jego zadziorny charakterek. Warto w tym wypadku dobrać karmę, która będzie posiadała ziołowe składniki uspokajające. Poza tym, istotne jest dobranie zbilansowanego posiłku, dzięki któremu pies będzie czuł się najedzony i przez co złagodnieje. Jeśli psiak zrozumie, że jesteś jego żywicielem, w końcu nabierze do Ciebie szacunku i złagodnieje. Bądź cierpliwy, zaufanie zranionego zwierzaka to trudna sprawa.

W międzyczasie poczytaj o karmach bezzbożowych https://sklepzkarmami.pl/forza10-legend-line/11229-forza10-legend-maintenance-evolution-digestion-karma-bezzbozowa.html

Kiedy pobędziesz trochę ze swoim nowym przyjacielem, pokochasz go takim, jaki jest. Zobaczysz, że z czasem do siebie dotrzecie. Może nie będzie to tydzień pracy, a jednak trochę dłużej, lecz z pewnością finalnie uznasz, że było warto. Kochaj swojego zwierzaka, zapewnij mu poczucie bezpieczeństwa i towarzystwo, a psiak nie będzie sobie wyobrażał życia bez Ciebie.