Koszty posłania dziecka do przedszkola

shelf-159852_640Rodzice posyłający swoje pociechy do przedszkoli muszą liczyć się z poniesieniem znacznych kosztów. W niektórych miastach (np. w Częstochowie) zostały zniesione wszelkie opłaty, oprócz opłaty za wyżywienie. Nadal jednak należy płacić za każde wyjście do teatru czy kina, a także za niektóre atrakcje odbywające się w przedszkolu. Jest jeszcze kwestia wyprawki, która w momencie likwidacji czesnego została przeniesiona na rodzica. Jej całkowity koszt waha się w granicy 200- 250 zł.
W innych miastach nadal obowiązuje opłata za pobyt dziecka w przedszkolu w nadprogramowych godzinach, a także za wyżywienie i zajęcia dodatkowe, co w miesiącu może dać łącznie kwotę ok. 300 zł.

Jakby tego było mało, od kilku lat w przedszkolach wprowadzono naukę przy pomocy książek. Już nie tylko dzieci z zerówki muszą posiadać podręczniki przedszkolne, ale również dzieci nawet z tych najmłodszych grup. Według nauczycieli, zajęcia z książkami mają nauczyć dzieci systematyczności. Ich zadaniem jest przygotować nasze pociechy do szkolnego sposobu nauki.

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej i pragnie zapewnić mu jak najlepsze możliwości edukacji. Jednak nie każdego stać na płacenie za przedszkole, zajęcia dodatkowe i jeszcze na zakup podręczników. Najmniejszy problem stanowi nabycie książeczek do czytania, ponieważ można je odkupić od starszych roczników. Jeśli zaś chodzi o wszelkiego typu ćwiczenia, to najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie tanich podręczników w internecie.
Ostatnio w sieci pojawiło się mnóstwo księgarni internetowych, które są alternatywą dla księgarni stacjonarnych. W ofercie księgarni internetowych znajdziemy te same książki, często w niższej cenie i to bez ruszania się z fotela. Oszczędzamy w ten sposób swój czas oraz pieniądze.