Odpowiedni materac do spania – w jaki sposób wybrać odpowiedni?

mattress-camp-436263_640

To, na czym śpimy, wpływa nie tylko na sam komfort snu, ale również na samopoczucie w ciągu całego dnia. Istotne jest więc, aby dobrać takie akcesoria, które będą odpowiadały naszym potrzebom i oczekiwaniom.

Wbrew pozorom nie chodzi tutaj o sam materac, ale także o poduszkę czy nawet piżamę. Wiadomo jednak, że jeśli ten pierwszy element nie będzie dobrze dobrany, odpowiednia poduszka oraz piżama z właściwego materiału nic nie dadzą.

Przede wszystkim należy kierować się indywidualnymi preferencjami

Podczas wyboru nowego materaca do spania nie powinnyśmy się kierować opiniami znajomych czy przyjaciół. Może się bowiem okazać, że idąc za ich poradą skażemy się na spanie na takim materacu, który nie tylko nie zapewni nam odpowiedniego komfortu, ale nawet przyprawi o bezsenność. Dzieje się tak dlatego, że każda osoba ma inne potrzeby. Jedna może lubić spać na twardych materiałach, inna zaś do zaśnięcia musi poczuć odpowiedni komfort i miękkość swojego łóżka.

Firma Tempur, tworząca materace i poduszki z zastosowaniem iście kosmicznej technologii, znalazła na to sposób. W swojej ofercie posiada trzy linie materaców. Każda z nich dostosowana jest do innych potrzeb klientów. Pierwsza to Tempur Original – materace przygotowane z myślą o osobach, które lubią spać na nieco twardszym podłożu. Druga grupa produktów to Tempur Sensation, najbardziej odpowiednia dla tych, którzy nie chcą rezygnować ze swobody ruchu, jaką zapewniają tradycyjne materace sprężynowe. Ostatnia kolekcja to Tempur Cloud. W jej skład wchodzą niezwykle miękkie materace. Cloud z języka angielskiego oznacza chmurę, dlatego też ta linia odznacza się niebywałą miękkością, a śpiące na niej osoby czują się niemal jak w stanie nieważkości.

Testowanie materaca

Tak samo jak przymierza się ubrania przed ich zakupem, można również sprawdzić, czy dany materac będzie odpowiedni do naszych potrzeb. Dopiero kiedy poleżymy na nim, będziemy w stu procentach pewni, że jest on właściwej grubości oraz odpowiadającej nam twardości. SalonSnu.pl, będący autoryzowanym sklepem marki Tempur, posiada w swoich salonach kilkadziesiąt materaców i poduszek do wypróbowania oraz kabinę Tempur Space.

Jest ona symulatorem lotu kosmicznego i służy do testowania ekskluzywnych produktów. Może to zdziwić osoby, które pierwszy raz spotykają się z materiałem Tempur. Warto wiedzieć, że powstał on na potrzeby NASA, aby zapewnić komfort oraz bezpieczeństwo astronautom podczas ich podróży w kosmos. Dlatego też materace Tempur zostały tak zaprojektowane, aby równomiernie rozkładać ciężar całego ciała, zapewniając zdrowy sen.

Wielu ludzi zniechęca się do profesjonalnych materaców, widząc ich cenę. Jeśli weźmie się pod uwagę to, ile lat będzie służył taki materac, wtedy jego cena wcale nie będzie się wydawała taka wysoka. Można więc powiedzieć, że profesjonalny materac to prawdziwa inwestycja na lata. Dzięki niemu będziemy budzić się nie tylko wypoczęci, ale i pozytywnie nastawieni do nadchodzącego dnia. Przy kupnie materaca warto pomyśleć również o pasującej do niego poduszce. Odpowiednio dobrana zapewni jeszcze większy komfort snu oraz właściwe podparcie głowy, karku i kręgosłupa na odcinku szyjnym.

Więcej materiałów wideo można znaleźć również na stronie https://plus.google.com/+KomfortSnu/videos