Podręczniki do języka angielskiego – które najlepsze?

books-484754_640Plagą naszych czasów jest niepokojący stosunek uczniów do przedmiotów znajdujących się w programie nauczania. I o ile w młodszych klasach problem ten występuje sporadyczne, o tyle w liceum jest już zjawiskiem dość częstym. Przed pedagogami stoi więc wyzwanie, jak zainteresować klasę przedmiotem, uatrakcyjnić lekcję – tak, aby stała się ciekawa nawet dla najwybredniejszych licealistów? Kluczową rolę odgrywa tutaj nie tylko podejście nauczyciel, ale także wybrane przez niego pomoce naukowe, w tym podręczniki.

Podręczniki w liceum są szczególnie ważne, to bowiem po części od nich zależy ilość zdobytych punktów na egzaminie maturalnym, a on, jak zdajemy sobie sprawę, wpływa na kształt przyszłej kariery zawodowej. Obowiązkową maturę zdaje się min. z języka angielskiego. W niniejszym artykule zaprezentujemy trzy podręczniki, które specjaliści wyróżnili wśród książek szkolnych do nauki tegoż języka.

1. New English File – podręcznik stosowany zarówno w liceum, jak i na kursach uczelni wyższych. To ulepszona wersja książki English File, poszerzona o dodatkowe ćwiczenia gramatyczne, bazę słówek oraz sekcję zwrotów, używanych w typowych sytuacjach komunikacyjnych, lekcje skupiające się na trenowaniu konkretnych form wypowiedzi. Podręcznik, oparty na nowych metodach nauczania, jest dość atrakcyjnym materiałem do nauki w tej szczególnie wymagającej grupie kursantów. Pozycja polecana przez wykładowców oraz nauczycieli.

2. Matura Masters – to pozycja uwzględniająca zmieniające się czasy, czy sposób postrzegania świata i styl życia młodych ludzi. Inspirowana źródłami internetowymi, porusza tematy ważne dla nastolatków, tym samym zachęcając ich do rozwijania umiejętności dyskutowania w języku obcym.

3. New Matura Matrix – podręcznik dostosowany do standardów maturalnych, pozwalający dokładnie przygotować się do egzaminu dojrzałości. Zawiera ćwiczenia zgodne z typem zadań maturalnych, tematykę odpowiadającą maturalnemu katalogowi tematów a także szereg wskazówek, pozwalających uczniowi zdać maturę z wysokim wynikiem.