Powiększ wnętrze z suchą zabudową

Kupujemy coraz mniejsze mieszkania, więc mimo powierzchni, chcemy by były one jak najbardziej funkcjonalne i przy okazji, by wszystko się w nich zmieściło. Pamiątki, dekoracje, książki czy płyty – takie drobiazgi zazwyczaj eksponujemy na meblach i parapetach. Tym samym mieszkanie wydaje się przepełnione i nie starcza nam powierzchni na to, co naprawdę powinno znaleźć się w zasięgu wzroku. Dlatego warto wiedzieć, jak powiększyć wnętrze. Pomoże nam w tym sucha zabudowa.

Sucha zabudowa – jak powiększa mieszkanie?

Na pewno dzięki niej wzbogacimy się o dodatkowy kącik do pracy lub nauki. Przyda się także, gdy potrzebujemy nowych półek, ale te stojące na podłodze już się nie zmieszczą. Możemy wykorzystać ją również do ocieplenia mieszkania od środka. Ale dziś dowiesz się, jak sucha zabudowa wnętrz zwiększy wizualną przestrzeń, np. w kuchni lub sypialni.

Posiadając zbyt duży salon, łatwo wykrzesać z niego dwa osobne pokoje na biuro lub sypialnię. Dzięki temu, zyskasz spokojne miejsce do pracy albo nauki, czy zajmowania się swoim hobby, które wymaga odpowiedniej przestrzeni, chociażby na narzędzia do szydełkowania, szycia lub majsterkowania.

Sucha zabudowa – dodatkowe półki

W kuchni często brakuje nam szafek albo półek. Nie mamy gdzie zmieścić przypraw, zapasowych kubków i kolejnego talerzyka z pchlego targu. Zamiast montować wiszące szafki, które siłą rzeczy zmniejszają pomieszczenie, pomyślmy o wykonaniu regałów wewnątrz ściany za pomocą suchej zabudowy. To ideale miejsce na słoiczki z ziołami, herbatami i kawą. Nie zabraknie też powierzchni na wyeksponowanie zastawy lub ulubionych kubków czy książek kucharskich. Jednym słowem, płyty gipsowo-kartonowe to idealne rozwiązania w małych mieszkaniach, gdzie potrzebne są dodatkowe miejsca do przechowywania, ale nie kosztem przestrzeni i metrażu w pokojach.

Jak wykonuje się suchą zabudowę?

Nie mając doświadczenia w tej kwestii, dobrze jest powierzyć do zadanie ekipie, która wykona suchą zabudową profesjonalnie. Na przykład tutaj: https://termobud.com.pl znajdziesz najlepszych fachowców. Z ich pomocą zyskasz dodatkowe miejsce w domu lub kolejne pomieszczenie, które zaaranżujesz tak, jak chcesz.